Merko Ehitus (MRK1T) - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Merko Ehitus (MRK1T)

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Kui mäletate, siis Merko tegi juba eelmise aasta lõpul selle lükke ära, et muutis olemasoleva ettevõtte AS Merko Ehitus valdusettevõtteks ja lõi uue keha AS Merko Ehitus Eesti, kuhu tõsteti ehitustegevus Eestis. Kõik trahvid/värgid peaksid käima selle "vana Merko" kohta, niiet mingit probleemi riigihangetel osalemisega ei tohiks olla.
  • Nüüd võiks veel varifirmade abil omanikud vahetuda ja võlad/karistused kuskile kukimuki saarele lohistada nagu ühele börsifirmale kohane.
    http://uudised.err.ee/index.php?06248708 Need help?
  • Kui ekskavaator töötab ühes firmas mis on pistise eest süüdi mõistetud, kas seesama ekskavaator võib siis ilmuma edasimüüdud puhtana teises firmas ja töötada seal edasi?

    => Põhjus miks JOKK-problemaatika tekib, on selles, et terve põhimõte, et trahvida juriidilist isikut on absurdne. Juriidilist isikut trahvida ei saa, bilansslehte trahvida ei saa, omanike tarhvida saab. Juriidilise firma trahv on tegelikult kaudne trahv omanikele.

    Kui ikka seadus räägib "riik ei sõlmi lepingu juriidilise isikuga, kes..." siis ei saa muud välja tulla kui, ok aga teeme siis uue juriidilise isiku.

    Kui seadus räägib "riik ei sõlmi lepingu füüsilise inimesega, kes..." siis ei saa muud tulla kui see, et selle füüsilise isiku sõber/laps tuleb lepingu sõlmima.

    Ainukene efektiivne ja mõistlik trahvimismeetod kui mõni juuridilise äriühing on tegutsenud ebaseaduslikult on rahatrahvi määramine sellelt ühingult. Ja trahv peab olema nii suur, et korvata tekitatud kahju. Igasugune mõte, et paneme ka juriidilise isiku "arresti" on absurdne.

    Juhul kui nüüd lõpuks Korts saab 5 kuud ja Merko Ehitus 800 000 EUR trahvi - siis on trahvitud kohtuotsuse järgi. Kõik katsed "trahvida edasi" Merko Ehitus riigihangete kaudu võib mõnele tunduda sümpaatne, aga mitmekordne trahvimine ei tohiks olla. Seetõttu on vaid moraalselt õige, et Merko aktsionärid kasutavad ära kõik juriidilised võimalused oma huvisid kaitsta ka riigihangete puhul.
  • Stefan, ma ei ole sinuga sama meelt
    Kui eraisikule määratakse seaduserikkumise eest rahaline karistus ja soolaleivale minek, kas siis on ka tegemist mitmekordse karistamisega?
    Kui Merko läks juba libedale pistiseteele pidi ta ka arvestama kehtivate seadustega.
  • minusa
    Ma tõdengi et seadus on nagu ta on. Aga ma tõden ka et see on moraalselt õige, et Merko tegutseb selle seaduse järgi oma enda huvides. Nimelt paljastab mõte, et juriidilist isikut saaks panna arresti, ebaloogilist mõtlemist. "Avalik arvamus" kindlasti võib soovida et "see kamp" või "see kamp" tuleks trahvida nii, ja tuleks trahvida naa. Seaduslik trahvimine määrab aga kohus, mis on just juhtunud esimeses instantsis Merko puhul. Ja see trahv läks otse selles suunas mis oli mõeldud, Kortsule ja Merko aktsionäridele.
  • Minu jaoks on siin moraal oluline, kuna on muutunud populaarseks nördimust avaldada selle üle kuidas isikud võivad "välja tulla puhtana":

    Teen veel provokatiivsem näite:

    Oletagem et Korts on viie kuu pärast oma trahvi ära teeninud. Seadus ütleks siis et ta ei tohi sõlmida riigihankelepingu kolme aasta jooksul.

    Oletagem et Korts ja abikaasa loovad firma
    Oletagem et abikaasa on juhatus

    Kas see firma saab riingihanked võita? Saab
    Kas see on moraalselt õige? On

    Miks: Sellepärast et Korts ON juba oma karistuse saanud.

    Jah, keegi võib nimetada seda auku seaduses, aga pigem on tegemist ebaloogilise seadusega, mis arvab et võib "arrestida" seda mis on per definition vaba. Juriidilised isikud on per definition vabad. Ekskavaatorid on vabad. Kedagi ei mõisteta (peale Põhja-Koreas) süüdi selles, et ta on kellega/millega seotud.
  • Saime siis selgeks, et süüdiolev Merko ei kvalifitseeru hangetel - tütred ja muud sidusettevõtted kvalifitseeruvad. Käibenõuete täitmisega ma arvan, et probleemi pole. Kogemustega ka mitte, kui mõni referents peaks emaettevõttes tiksuma siis neid saab nö pärandada ja samuti saab anda ka "teise isiku" nõusoleku oma pädevuse kasutamiseks.
  • Lugesin Postimehe artiklist, et süüdi mõisteti AS Järvevana esindaja Tõnu Korts, aga trahvi sai AS Merko Ehitus.
    Mismoodi siis? Ma näen siin Merko poolt puhtjuriidilist apellatsioonivarianti.
  • Palju ei viitsi uurida aga 1 august 2008 tekkis (vist) JRV aga Parbus sai veidi lugemist 4. detsembril 2008
    Julge hundi rind...
  • Põrsal on kaks kõrva nagu vanarahvas räägib!
  • stefan, ma soovitan sul teha oma nobedate näppude foorum.
    Positsiooni omamine ei vabanda teema mittetundmist.Need õiguslikud oletused ja konstruktsioonid tekkivad siis kui ei saada aru või ei tunta eesti õigussüsteemi ja kokkuvõttes on see lugemine küll väga naljakas,kuid ei sobi enam tõsisesse foorumisse.
    Seoses kaasustega me räägime õigusnormidest,mis sisalduvad seaduse sätetes ja mille täitmine on kohustuslik ja tihti ka sanktsiooni ähvardusel peale sunnitud, moraalinormid on aga pigem kohustuslikud,kuid samas ka teatud mõttes vabatahtlikud, reeglina küll üldsuse poolt nõutavad.

    Juriidilise isiku "kuritarvitamisteooriast" soovitan lugeda Kalev Saare doktoritööst.

  • Juhend kuidas kirjutada postitus LHV foorumisse:

    Alustagem üldistavalt mingi alandliku lausega teise foorumlase nimega:
    stefan, ma soovitan sul teha oma nobedate näppude foorum.

    Proovigem veel diskrediteerida sama inimest antud küsimuses kuna ta omab aktsiaid:
    Positsiooni omamine ei vabanda teema mittetundmist.

    Väidagem lihtsalt et inimene midagi ei tea:
    Need õiguslikud oletused ja konstruktsioonid tekkivad siis kui ei saada aru või ei tunta eesti õigussüsteemi

    Vihjagem sellele, et inimene peaks üldse olema vait:
    kokkuvõttes on see lugemine küll väga naljakas,kuid ei sobi enam tõsisesse foorumisse.

    Rääkigem paar sõna asjast, aga ärgem ütle midagi. Täiesti sisutühi peaks olema:
    Seoses kaasustega me räägime õigusnormidest,mis sisalduvad seaduse sätetes ja mille täitmine on kohustuslik ja tihti ka sanktsiooni ähvardusel peale sunnitud,

    Diskrediteerimisobjekt rääkis moraalist. Mis kummaline asi see on. Me ei tea aga pangem midagi kokku:
    moraalinormid on aga pigem kohustuslikud,kuid samas ka teatud mõttes vabatahtlikud, reeglina küll üldsuse poolt nõutavad.

    Ja nüüd tehkem grand finale, droppigem doktoritööd!!!
    Juriidilise isiku "kuritarvitamisteooriast" soovitan lugeda Kalev Saare doktoritööst.

    =>
    tonis LHV foorum võimaldab mittesoovivate kommentaatorite blokkerimist. Ma eeldan, et sa kasutad seda võimalust minu puhul. Mina jätkan siin kirjutamist samadel põhjustel nagu alati "otsida loogikat", "otsida õigust ja õiglust", "otsida headust". Ma kasutan oma pea, oma kogemusi, oma oskuse nii palju kui saab. Rõhutan et olen võhik kui olen võhik.

    Kena LHV foorumi kasutamist kõigile, ja eriti aitäh kõigile kes siin ei argumenteeri ad hominem!
  • stefan
    Juhend kuidas kirjutada postitus LHV foorumisse:

    Alustagem üldistavalt mingi alandliku lausega teise foorumlase nimega:
    stefan, ma soovitan sul teha oma nobedate näppude foorum.

    Proovigem veel diskrediteerida sama inimest antud küsimuses kuna ta omab aktsiaid:
    Positsiooni omamine ei vabanda teema mittetundmist.

    Väidagem lihtsalt et inimene midagi ei tea:
    Need õiguslikud oletused ja konstruktsioonid tekkivad siis kui ei saada aru või ei tunta eesti õigussüsteemi

    Vihjagem sellele, et inimene peaks üldse olema vait:
    kokkuvõttes on see lugemine küll väga naljakas,kuid ei sobi enam tõsisesse foorumisse.

    Rääkigem paar sõna asjast, aga ärgem ütle midagi. Täiesti sisutühi peaks olema:
    Seoses kaasustega me räägime õigusnormidest,mis sisalduvad seaduse sätetes ja mille täitmine on kohustuslik ja tihti ka sanktsiooni ähvardusel peale sunnitud,

    Diskrediteerimisobjekt rääkis moraalist. Mis kummaline asi see on. Me ei tea aga pangem midagi kokku:
    moraalinormid on aga pigem kohustuslikud,kuid samas ka teatud mõttes vabatahtlikud, reeglina küll üldsuse poolt nõutavad.

    Ja nüüd tehkem grand finale, droppigem doktoritööd!!!
    Juriidilise isiku "kuritarvitamisteooriast" soovitan lugeda Kalev Saare doktoritööst.

    =>
    tonis LHV foorum võimaldab mittesoovivate kommentaatorite blokkerimist. Ma eeldan, et sa kasutad seda võimalust minu puhul. Mina jätkan siin kirjutamist samadel põhjustel nagu alati "otsida loogikat", "otsida õigust ja õiglust", "otsida headust". Ma kasutan oma pea, oma kogemusi, oma oskuse nii palju kui saab. Rõhutan et olen võhik kui olen võhik.

    Kena LHV foorumi kasutamist kõigile, ja eriti aitäh kõigile kes siin ei argumenteeri ad hominem!


    Päris hea, Stefan. Pissed off rootslase kõige õelam ja salvavam fraas tundub olevat irooniline "Hästi paned!" :D
    Mõni ime, et Rootsi pole 200 aastat sõda näinud.
  • Lõpuks näevad mu vanad silmad ära pissed-off rootslast, kes teeb eestlastele ära nende endi meetoditega! Kui juba, stefan, äsa mõnuga! Kõike mida elus teed tuleb nautida täiel rinnal! :-D
  • minusa,
    rahaline karistus ja kahju korvamine on eri asjad.
  • Läheks nüüd Merko teemade peale tagasi või selle kohta pole midagi rohkem?
  • Täna sõlmiti AS Merko Ehitus kontserni kuuluva ASi Merko Infra ja SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla vahel leping Põhja-Eesti Regionaalhaigla Mustamäe D- ja C-korpuse, kahetasandilise parkla ning B-korpuse liftide ehitustöödeks.Lepingu maksumus on ligikaudu 23,87 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks ning tööde üleandmise tähtaeg on 2015. aasta mai.
  • Üks (meediainfost tuletatav) aspekt räägib selle vastu, et Korts üldse andis pistist. Nimelt, miks oleks ta pidanud pistise andma registreeritud kinkekaardi kujul, ja mitte sularaha kujul?
  • Minu arust on see nii ebaoluline, et ei vääri eriti kommenteerimistki.
  • Minu meelest on see huvitav küsimus, kas see on huvitav küsimus.
  • Minu meelest on palju huvitavam, et miks Korts andis pistist kinkekaartidena ja mitte JAWA mootorataste kujul hoopis?
  • stefan
    tannus
    Kas sa tahtsid mu nime või mu argumente kritiseerida? Viimasel juhul, millised?


    Mul pole su kena nime ja isiku vastu midagi, kindlasti oled enamuse osa elust tubli ja tark.

    Mitmed su kommentaarid MRK (ja JRV) threadis on aga minu arvates eksitavad ja ühekülgsed - millele olen oma tähelepanu juhtinud. Täpsemalt #1 sa alustad järeldusest "Merko on süüta neitsi" ning töötad sealt tagasi leidmaks seda toetavaid argumente, selmet vaadata tekkepõhiselt mida Merko&seotud inimesed tegid ja kuidas neid tegevusi peaks hindama. Sh on osa su juura-valdkonna argumentatsioonist lapsik - see mitu korda pushitud konstruktsioon et kuna kv-hindajaid pole veel süüdi mõistetud siis on järelikult kõik parbused, kinkekaartidega kondajad jne süüta; #2 Su ühekülgne püüd õigustada ja konstrueerida kaitsvaid detaile millele keskenduda ja mida vihmavarjuks venitada kõnealustes kaasustes on minu arust ebamoraalne; #3 Lõpuks on su oma jutus tekkimas vastuolu - kus JRV teemas räägid pikalt kui seaduslik ja moraalselt OK kõik tehtu on olnud, vs siin alustasid mõttelõnga kus MRK siiski peaks millegipärast keskist eemalduma jne. See viimane tõsi küll on minoorne detail kahe esimese kõrval.

    Kokkuvõttes joonistub mulle silme ette rongis piletita kontrolöriga vaidlev ampelmann kes lärmab tosinal erineval põhjusel - rong oli räpane selle eest ei peagi maksma, kontrolör ei teretanud viisakalt, astus uksest sisse vale jalaga seega protsess pole õiguspärane; võibolla on pilet olemas aga ta lihtsalt ei näita seda sest ei usu et kontrolöri töötõend on ehtne; lugege mulle *täpselt* ette see peatükk transpordieeskirjadest mille alusel teda trahvida tahetakse - et siis ettelugemise järgselt teatada et see on *täiesti arusaamatu* ning kordab lõputult soovi leida tema kohta käiv lõige tekstist; viitab enda teoga seoses puuduvale *otsesele* kahjule, kahjukannatajale ning argumenteerib et nende puudumisel on trahvimine alusetu och rikub genfi konventsiooni; süüdistab kontrolöri isiklikus-rassi-klassi-vaenus; õigustab oma tegu "teised teevad ka" printsiibil, eriti kui vaidlus on pikemalt kestnud on võimalik viidata temaga samal ajal bussis reisinutele kes on ammu laiali läinud; tema kui ontlik kodanik ei oma mingitki põhjust piletita reisida järelikult pole põhjust ka trahvida.. Me kõik oleme neid nurka aetud inimese loovaid viise väljapääsu leidmiseks näinud ja mõned ehk ka mõnes olukorras rakendanud. Mis ei tähenda et see argumentide valik oleks õigustatud või kuidagi ratsionaalselt arutlemiseks mõistlik baas.

    Seega - su postitustes on vähe tõsiselt võetavaid argumente mille üle arutleda. Edaspidi loodetavasti on vähem wishful thinkingu toetust ja rohkem sisulist analüüsi.
  • tannus
    Kas sa tahtsid mu nime või mu argumente kritiseerida? Viimasel juhul, milliseid?
  • No kuulge, ehk aitab, võtke tuba juba.
  • tannus,
    kui tekib tung sellist tühja jura kribada siis tee vähemalt lühidalt nagu mina praegu
  • stefan
    Üks (meediainfost tuletatav) aspekt räägib selle vastu, et Korts üldse andis pistist. Nimelt, miks oleks ta pidanud pistise andma registreeritud kinkekaardi kujul, ja mitte sularaha kujul?


    Sest kinkekaardi saab kulusse kanda ;)
  • JP76
    Küll kui ta oleks maksnud kinkekaardi eest Merko (või teise firma) krediidikaardiga - aga kuna kinkekaardi ostjana pandi tema naise nimi, siis võiks arvata et ta maksis sulas või oma krediidikaardiga. (Aga jah, see pole vist meediainfos olnud, kuidas selle kinkekaardi eest maksti. Kuidagi pidi vist kaitse versioon ikka olema olnud, et naine oli asjaga seotud.)
  • Stefan, kas see on üldse oluline? Me võime siin kõik üritada mingit oma subjektiivset tõde leiutada. Aga kui ettevõte saab pistise andmise eest trahvi ja eemaldatakse hangetelt, siis on see objektiivne reaalsus. Sel juhul vähenevad aktsionäride suunal rahavood ja ettevõtte väärtus. Detailide peeneks ajamisest on vähe abi.
  • Blink
    Õigus-case väärib alati natuke mõtisklemist (ka selle piiratud meediainfo põhjal mis ikka on). Ja nagu sa näed olen ma püüdnud siin ka kutsuda asjatundjatelt info riigihanke-tagajärgede kohta. Päris mõistlik foorumi kasutamine, minu meelest.
  • Apr 3, 2012
    I.1) Name, addresses and contact point(s)
    Aktsiaselts Pärnu Vesi
    ...
    Construction work for water and sewage pipelines.
    Pipeline-design services.
    Value: 5 880 399 EUR
    Excluding VAT
    Section V: Award of contract
    V.1) Award and contract value
    Contract No: 1
    V.1.3) Name and address of economic operator in favour of whom the
    contract award decision has been taken
    aktsiaselts Merko Infra
    Järvevana tee 9G
    11314 Tallinn
    ESTONIA
    http://www.dgmarket.com/tenders/np-notice.do~7578483


    Apr 3, 2012
    I.1) Name, addresses and contact point(s)
    Aktsiaselts Pärnu Vesi
    ...
    V.1.3) Name and address of economic operator in favour of whom the
    contract award decision has been taken
    aktsiaselts Merko Infra
    ...
    V.1.4) Information on value of contract
    Total final value of the contract
    Value: 1 247 487,89 EUR
    http://www.dgmarket.com/tenders/np-notice.do~7578484
  • Kui jutuks olev kinkekaart Kortsu naise nimele soetati Merko krediitkaardiga, siis on see firma vara väärkasutus ja vääriks lähemat uurimist. Kui see nii ei olnud, siis vabandan ette. Kus on ÄPO puuriv toimetus :))
  • See Merko pidev kantimine viib lõpuks KarS §298 (4) kohaldamiseni. Raske uskuda,et Kohus pidevalt üritab ettevõtet karistada,ja ettevõte ei võta karistust omaks.Karistuse osa on ju ka riigihangetel osalemise keeld.
    Vaadates muutusi Kohtu suhtumises, võttes arvesse karistatava käitumise, kaitsjate suutmatuse, võib vist eeldada ,et tulevased otsused on karmimad.
    Kainelt mõtlev advokaat soovitaks kohtuga mitte vaielda ja kõik trahvid maksta ja käitumist muuta. Samuti peaks Annus oma kohtutee kokkuleppega lõpetama. Advokaadid ei saa seda lubada,kuna nende teenistus on aastatepikkuse kohtuskäimisega kahtlemata suurem.

    stefan,tänan tähelepanu eest.Ma mõtlesin kõike tõsiselt, ka doktoritöö lugemist.
  • Kui nii, kui naa. Kohus arvestab kõikide tehioludega, millega pooled välja tulevad.
  • See, et Merko juba ette maandas potentsiaalsest süüdimõistmisest tulenevaid riske on mu meelest täiesti mõistlik tegevus aktsionäride huvides. Kui seda tehtud poleks kannataksid nii suured kui väikesed aktsionärid.
  • 26K aktsiat 6 € peal Askis - täitsa huvitav, kaua niimoodi müües aega kuluks?
  • "On 30 March 2012 Harju County Court proclaimed the judgment in criminal case 1-09-20251. According to
    the judgment of Harju County Court AS Merko Ehitus, OÜ Metsailu, OÜ Woody, OÜ Constancia were convicted
    based on Penal Code section 297 subsection 3 (granting or promising a gratuity by a legal person). According
    to the judgment AS Merko Ehitus will be punished by pecuniary punishment in the amount of EUR 0.3 million
    OÜ Woody and OÜ Constancia each by pecuniary punishment in the amount of EUR 0.2 million and OÜ
    Metsailu by pecuniary punishment in the amount of EUR 0.1 million. According to the Income Tax Act, a
    pecuniary punishment is subject to income tax and upon the enforcement of the pecuniary punishment the
    group companies will have to pay EUR 0.21 million of income tax in addition to the amount of the pecuniary punishment.
    To reflect the judgment of Harju County Court after the balance sheet date, an additional
    provision in the amount of EUR 1.01 million was set up to cover the possible pecuniary punishment and
    associated tax liability. Pursuant to § 38 subsection 1 clause 1 of Public Procurement Act, a contracting
    authority shall not award a public contract to a person and shall exclude from a procurement procedure a
    tenderer or candidate who or whose legal representative has been convicted of committing offences relating
    to professional misconduct in a criminal procedure, and whose data concerning punishment have not been
    deleted from the penal register in accordance with the Penal Register Act. Accordingly, AS Merko Ehitus, OÜ
    Metsailu, OÜ Woody, OÜ Constancia cannot participate in the public procurement in case of criminal
    conviction. The respective limitation does not concern other companies of the group.

    The judgment has not entered into force. The management of the group is of opinion that the company has
    not granted a gratuity and has conducted its activities in conformity with the laws of the Republic of Estonia
    and will appeal to the circuit court."

    Merko Aastaaruanne
  • Eluasemeturust:
    "There is no reason to expect fast improvement of demand in the market of residential premises or a sharp
    increase in the number of purchase and sales transactions, despite the low Euribor base interest rate and a
    limited supply of new residential premises over the last three years. The reasons behind low demand continue
    to be low consumer confidence regarding future cash flows and pressure caused by the appreciation of
    construction prices on real estate prices. In the market of residential premises, the differentiation is still
    ongoing, depending on the location, quality and the overall living environment of the real estate property.
    When choosing a place to live in, there is an increasing trend to prefer smaller apartment buildings which
    blend in with their surroundings
    and have good construction quality. Also, in light of the continued
    internationalisation of the Baltic States, we can expect an increased interest of foreigners in buying residential
    premises."

    Merko Aastaaruanne
  • Ja dividendi osas tehakse ettepanekut dividendi mitte maksta.
  • Apr 14, 2012
    PÕLTSAMAA VALLAVARA OÜ
    Construction work for water and sewage pipelines.
    II.2) Total final value of contract(s)
    Value: 2 518 000,8 EUR
    Excluding VAT
    www.dgmarket.com
  • Nini, BNYM-i nova evropa konto on nüüd tühi.
    Rinja, ega sa ei oska arvata, kas see 18K müügiorder võiks olla BNYM-i jsv evropa oma (hetkel 18 073) ning võiks siis tähenda, et tahatakse ka see tühjaks müüa. Hetkel müüdud -277.
  • Sorry, MRK-st väljas ja ei viitsi kõiki jälgida, NRD kaudu püütakse seda pakki juba üle nädala müüa.
  • Kommentaarid vene keeles Narva suure veehanke ümber, Merkost ja Astlandast:
    http://genadiafanassjev.blogspot.com/2012/04/16-narva-vesi.html

    (Minister kirjutas linnale märtsis, kiri avati 13 aprillil.)
  • "В понедельник, 30 апреля, Narva Vesi подпишет с Merko договор о строительстве в Нарве водофильтровальной станции. Инвестировано будет более 21 млн евро."
    http://only.ee/gorod/5899-narva-vesi-podpishet-dogovor-s-merko.html
  • Pärast eelmise aasta ebaõnn, kui Astlanda võitis suure Narva veehange juriidilise peensuse tõttu (Merko pakkumine oli odavam), tundub et seekord oli õnn Merko käes. Euroopa Liidu raha kulubki rohkem, ent teatavasti on ehitusettevõtete hinnad viimastel aastatel olnud isegi kahjumlikud.

    Vaidlusedokumendist pool aastat tagasi:

    "6.1. Ühispakkujad OÜ Astlanda Ehitus, Eco Enviroment OY ja Water SER SIA esitasid
    riigihankes pakkumuse maksumusega 14 894 456 eurot. Tegemist oli madalaima
    maksumusega pakkumusega. Ühispakkujate AS-i Merko Ehitus ja Krüger A/S pakkumuse
    maksumus oli 21 087 376,92 eurot ehk ca 6,2 miljoni euro võrra kallim."
    https://riigihanked.riik.ee

  • Merko ehitab Lasnamäe servale hiiglaslikku kaubanduskeskust
    http://www.epl.ee/news/majandus/merko-ehitab-lasnamae-servale-hiiglaslikku-kaubanduskeskust.d?id=64332163

    Oleks IKEA:le ideaalne, ma pakun.
  • Skanstes Virsotnes projektis hetkel ainult 33 müümata korterit (umbes 500st). Uusi arendusi tulemas:
    http://www.skanste.lv/en/category/object/komercobjecti/komercapb%C5%ABve/topo%C5%A1ie-projekti
  • Kliinik Jelgavas 3,2 MLVL
    http://www.draugiem.lv/llu/news/?p=6943445

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon